Огляд типів вправ у Znaiemo

пропонує багато способів практики. На цій сторінці ми надаємо повний огляд завдань та типові способи використання.

Основні форми практики

Основні форми практики легкі в опануванні, наприклад, вибір з декількох варіантів, короткі текстові відповіді. Відповідь у цих випадках займає кілька секунд, одразу після відповіді на екрані з’явиться зворотний зв’язок щодо правильності відповіді. Ці вправи також легко використовувати на мобільному телефоні. Для оцінки прогресу використовуються щити (див. способи оцінювання в Znaiemo).

Основна форма інтеракції в цих вправах не є незвичною та подібна до інших форматів, які присутні, наприклад, у звичайних робочих аркушах. Однак, , в першу чергу спрямовано на практику, а не на тестування – це помітно в ряді деталей, наприклад, безпосередньо у зворотному зв’язку, поясненнях, зображенням кроків, які допоможуть дійти мети чи достатньо велика кількість завдань, які дозволяють справитися з темою, навіть для учнів зі слабким знанням у галузі.

Вправи зосереджені на тимчасовій підтримці

Однією з важливих педагогічних засад є тимчасова підтримка. Цей принцип часто використовується в , але деякі вправи зосереджені повністю на ньому.

Крок за кроком

Вправи типу "Крок за кроком" пропонують вже розв'язані приклади, в яких учень тільки відповідає на окремі контрольні питання. Типовим є використання цього принципу, наприклад, у рівняннях. Крок за кроком чудово підходить як вступ до теми – процес розв'язання рівняння розділений на кроки, на яких зосереджується учень. Як тільки учень з цим впорається, він може перейти до самостійного повного розв'язань рівнянь (наприклад. формою вправ з письмовою відповіддю).

Переміщення

У цій праві учень має доповнювати пропущені квадрати до діаграми. Завданням цієї вправи є повільне збільшення складності: легкі завдання пропонують мало можливостей і вони детально пропрацьовані (наприклад, використання ілюстрованих картинок), а складніші завдання вже заставляють користувача більше роздумувати над вправою.

Робота з текстом і звуком

Наступна група завдань зосереджується на роботі з текстом і звуком. Ці форми вправ мають доволі легкий спосіб виконання, який підлаштований під індивідуальні потреби. Наприклад, у диктантах аудіозаписи транскрибуються речення за реченням, з подальшою автоматичною перевіркою після кожного речення, включаючи інтерактивні підказки для виправлення помилок. Інші вправи слугують для практики пошуку помилок у тексті (коректор, анекдоти) чи практики побудови речень. До найбільш використовуваних вправ з цієї категорії, належить читання з порозумінням. Вправи з роботою з текстом і звуком найбільш типові для мовних предметів (українська, англійська, німецька), але вони також можуть використовуватися і в природознавчих предметах.

Розв'язування завдань

Наступні вправи пропонують інтерактивне розв'язування завдань, де користувач складає розв'зок серією окремих кроків, а потім цей розв'язок інтерактивно оцінюється. Ці вправи часто є інноваційними та були створені спеціально для . Вони стосуються перш за все завдань на логічне мислення, завдань на блокове програмування та прогамування в Python. Також цей тип завдання зустрічається в математиці, де використовується для нетипової практики в арифметики та геометрії. Цей тип завдань оцінюється блакитними кристалами (див. способи оцінювання в Znaiemo).

Ігри на час та для декількох гравців

Остання група завдань зосереджуєтьс на тому, щоб урізноманітнити та покращити стабільність засвоєння матеріалу. Мова йде про ігри на час та для декількох гравців. Якщо в інших вправах користувач не знаходиться під часовим тиском та має можливість добре обдумати відповідь і не отримує покарання за довгі роздуми, то в цьому випадку все навпаки.

В іграх присутній тиск на швидку відповідь. Це, звичайно, може викликати стрес, але в цьому є педагогічний сенс. Корисно, щоб більшість базових знань та навичок були доведені до автоматизму. Саме завдання на швидківсть цьому сприяють.

В іграх переважно легше керування, вони використовують ті ж самі чи подібні приклади, які основі фоми практики, головна відмініть полягає саме часовому тиску та конкуренції. Окрім цього існуються також ігри для одного або декількох гравців, які оцінюються кубками (див. способи оцінювання в Znaiemo) .

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Дякуємо за ваше повідомлення, його було успішно відправлено.

Напишіть нам

Вам потрібна допомога?

Будь ласка, спочатку ознайомтеся з поширеними запитаннями:

Про що йдеться у повідомленні?

Повідомлення Зміст Управління Вхід до системи Ліцензія