Способи використання Znaiemo в школі
можна використовувати багатьма способами.
Використання під час уроку
можна застосувати прямо протягом уроку, зазвичай, у класі, де є можливість використання шкільного комп’ютера або планшета, однак, велику частину наших завдань можна виконувати і за допомогою смартфону.
- швидке повторення на початку уроку (наприклад, вправи типу "вибір")
- тема, яку ви зараз вивчаєте
- тема з минулого уроку
- повторення вже пройденого матеріалу – практичні завдання на основі вивченого матеріалу (наприклад, у кінці уроку).
- Розв’язування вправ у може стати також основою уроку, зазвичай, це стосується уроків інформатики, але , звичайно, такий підхід можна використати і щодо інших предметів, наприклад, групове розв’язування вправ.
- урізноманітнення процесу навчання нетрадиційними методами, наприклад, використання ігор для декількох гравців
- бонусні завдання для допитливих учнів, які швидко засвоюють новий матеріал на уроці
Полегшити використання платформи під час уроку може дошка оголошень, яка дозволяє підготувати для учнів чіткі списки того, що потрібно вивчити на уроці.
Домашні завдання
Ще один спосіб застосування є використання платформи для самостійного навчання за межами школи. Платформа пропонує функціонал для задавання і оцінювання домашніх завдань. Вчитель підготовить список вправ, а також налаштує термін здачі завдання, після чого учні бачать завдання на веб-сторінках платформи (наприклад, на домашній сторінці) та будуть отримувати сповіщення-нагадування про нього. Викладач має можливість чітко бачити, хто виконав домашнє завдання і чи було воно виконано до дедлайну.
Типове використання платформи для домашніх завдань:
- проходження вправ, що стосуються тільки но пройденого матеріалу
- застосування принципу повторення з перервами (див. педагогічні засади)
Самостійна підготовка учнів
Одним з поширених способів застосування є самостійне, добровільне використання платформи учнями. Вони можуть проходити різного роду вправи і без дозволу вчителя. До індивідуальних способів використання платформи належать:
- підготовка до контрольної
- можливість пройти вже забутий навчальний матеріал
- самостійне навчання в тому разі, коли учень відсутній в школі (наприклад, по хворобі)
- краще розуміння вже пройдених тем
У цих випадках учні самі знають, які теми їм потрібно підтягнути і можуть самі їх знайти (наприклад, за допомогою текстового пошуку). У цьому випадку вчитель також може скористатися функціоналом платформи і задати завдання, але позначити його, як добровільне, рекомендоване до виконання. Домашні завдання можна також встановлювати індивідуально для окремих учнів, наприклад, у випадку довгої відсутності учня або після неї.
Допитливих учнів платформа активно заохочує до розширення кругозору та вивчення нового, наприклад, за допомогою персоналізованих рекомендацій, які розроблені на основі вже пройдених вправ.
Учні з особливими освітніми потребами
Наразі в немає завдань, які були б цілеспрямовано, розроблені для учнів з особливими освітніми потребами (наприклад, дислексія). Однак, цілеспрямовано зосереджується на достатній підтримці і менш успішних учнів, адже окрім особливих освітніх потреб, причиною повільного прогресу можуть бути також слабкі базові знання отримані під час попереднього навчання або соціальне середовище, яке не мотивує до навчання. При розробці платформи ми зосереджувалися на використанні принципу тимчасової підтримки та на тому, щоб у нас була достатня кількість легких завдання, які дають учням можливість прожити почуття успіху.
Поради, які можна використати для учнів з особливими освітніми потребами:
- Багато тем мають вправи з різними ступнями складності, бажано починати з легших вправ.
- Використовуйте типи вправ з тимчасовою підтримкою чи вибором з декількох варіантів – крок за кроком, переміщення, вибір, пексесо і тільки потім давати учням самостійні завдання чи завдання з письмовою відповіддю.
- Коли ви шукаєте підходящі для учнів вправи, то фільтруйте їх за класом, якщо в учнів виникнуть проблеми з розв’язуванням, то використайте завдання призначені для нижчих класів (принаймні для початку).
- Використовуйте індивідуальні домашні завдання.